|
Zabawa matematyczna - Cztery kaczuszki
|
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2000 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
|
|
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
|
SCENARIUSZ ZAJĘCIA PROWADZONEGO METODĄ DOBREGO STARTU W GRUPIE CZTEROLATKÓW
Temat zajęcia: Zabawa matematyczna „Cztery kaczuszki”
Cele: - utrwalanie znajomości liczebników porządkowych 1 – 4 i więcej - doskonalenie orientacji w schemacie własnego ciała - aktywizowanie motoryki dziecka (małej i dużej) - wyrabianie gotowości do nauki czytania i pisania - kształtowanie umiejętności analizy wyrazów - kształcenie poczucia rytmu i jego odtwarzania - ćwiczenia słuchowe
Metody: - pokaz - słowna - zadaniowa
Pomoce: - fragment wiersza Ireny Salach „Kaczki” - nagrania na taśmie magnetofonowej: odgłosy ptaków i zwierząt, muzyka relaksacyjna - sylwety kaczuszek podpisane pierwszą literą imienia każdego dziecka - pacynka – dziewczynka w zapasce - sylwety 4 kaczuszek z różnymi nakryciami głowy (nas nich cyferki 1-4 na tablicę tematyczną - woreczki z grochem - wzór C2 MDS o różnej fakturze w liczbie dzieci - kartony A4 - kredki - frotki na prawej rączce dziecka
Przebieg:
1 Zajęcia wprowadzające:
- powitanie piosenką „Jesteśmy dziś w przedszkolu” - ćwiczenia orientacji w schemacie ciała i w przestrzeni przy piosence „Woogie boogie” - zagadki słuchowe prowadzące do tematu kaczka (powtarzający się głos kaczki) - wysłuchanie wiersza inscenizowanego przez pacynkę i sylwety „Kaczki”
Gospodyni mała chodzi i liczy kaczuszki: Pierwsza, druga, trzecia, czwarta, Chodźcie na okruszki!
- rozmowa o treści wiersza - podział słów wiersza na sylaby - wyklaskanie
2 Zajęcia właściwe:
- ćwiczenia ruchowe „łapanie kaczek” - ćwiczenia ruchowo-słuchowe: wystukiwanie rytmu sylabowego wiersza na woreczkach z grochem (otwartą dłonią, piąstką, palcami) - ćwiczenia ruchowo- słuchowo- wzrokowe: demonstracja na tablicy wzoru C2 MDS - próba odtwarzania wzoru przez dzieci chętne z jednoczesną recytacją wiersza przez grupę - odtwarzanie wzoru na przygotowanych kartonach z wzorami różnej fakturze - odtwarzanie wzoru na podłodze, w powietrzu, na plecach kolegi - próba odtwarzania wzoru kredkami na kartonie w rytm powtarzanego wiersza
3. Zajęcia końcowe:
- ćwiczenia rozluźniające przy muzyce relaksacyjnej - podsumowanie zajęć - ewaluacja: smutne lub wesołe minki przypinane przez dzieci na specjalnej tablicy Opracowała: Marzena Szewczyk Nauczycielka Przedszkola Nr 74 w Wraszawie
| |
Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:
X
Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl - największy w Polsce katalog szkół - ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").
|
|
|